ZirveSunucum'a Hoşgeldiniz! | Telekomünikasyon, Yazılım, Sunucu, Hosting, Domain ve birçok alanda gerçek hizmet için tercihiniz.

Bilgi Bankası

cPanel & WHM SPAM Engelleme - E-Posta Dogrulama Nasil Yapilir?

cPanel & WHM SPAM Engelleme - E-Posta Doğrulama Nasıl Yapılır? 

E-posta

Bu makalede cPanel & WHM üzerinde E-POSTA doğrulamanın nasıl yapıldığı gösterilmiştir.

E-posta Doğrulama Nedir?

E-posta doğrulaması istenmeyen postaların önlenmesine yardımcı olur. Bu özellik e-posta mesajları doğrulanabilir bilgi ile donatmaya çalışır, böylece sunucunuz gelen ve giden mesajların doğasını otomatik olarak algılayabilir.
İstenmeyen posta gönderenler, etki alan(lar)ınızdan sahte mesajlar gönderdiğinde aldığınız başarısız teslimat bildirimlerinin sayısını azaltmak için bu özellikleri etkinleştirin. Bu özellikler etki alan(lar)ınızdan geldiğini iddia eden sahte mesajlar oluşturan istenmeyen posta göndericilerinin de önüne geçer.

DKIM nedir?

DKIM sunucunuzun gelen postaları doğrulamasına ve gelen istenmeyen e-postaları engellemesine izin verir. Bu özellik, gelen mesajların değiştirilmemiş olduğuna ve belirtilen göndericiden geldiğine emin olmanızı sağlar.

SPF Nedir?

SPF sistemi, etki alan(lar)ınızdan posta göndermeleri için sunucuları ve IP adreslerini yetkilendirmenize izin verir. Bu özellik istenmeyen giden mesajları engeller. SPF hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayın.
cPanel üzerinden DKIM, SPF aktif etme ve e-posta doğrulama işlemini yapmak için aşağıdaki resimli adımları takip edebilirsiniz.

1 - ) Kullanıcı bilgilerimizle giriş yaptıktan sonra Mail kategorisi içerisinde bulunan E-posta Doğrulama bağlantısına tıklıyoruz.
cPanel - Mail

2 - ) Açılacak panel üzerinde üst bölümde DKIM ve SPF seçeneklerini görüntüleyeceksiniz. Seçeneklerin hemen altında bulunan butonlara tıklayarak bu özellikleri kolayca aktif edebilirsiniz.

cPanel - Mail

3- Bölümün hemen altında bulunan Gelişmiş Ayarlar bölümünden manuel eklemeler ve düzenlemeleri yapabilirsiniz. Her bir başlığın işlevi aşağıdaki gibidir:

cPanel - Mail

Etki alanlarınız için e-posta gönderen Ek Ana Bilgisayarlar (A): Sunucunuz, e-posta göndermek için belirlediğiniz ana bilgisayarların tümünü onaylayacak. Birincil mail exchanger’ınızı veya MX kaydı oluşturduğunuz diğer herhangi bir sunucuyu belirtmek zorunda değilsiniz çünkü sunucunuz onları otomatik olarak sisteme dahil eder. Etki alanlarınız için Ek MX sunucuları (MX): Sunucunuz, e-posta göndermek için belirlediğiniz her etki alanı için MX girişlerinin tümünü onaylayacak. IP Etki alanlarınız için Ek Adres Blokları(IPv4): Sunucunuz, e-posta göndermek için belirlediğiniz IPAdres bloklarının hepsini onaylayacak. CIDR biçiminde (örneğin, 127.0.0.1/32) IP adres blokları belirlemelisiniz. Sunucunuzun ana arabiriminin IP adresini bu listeden çıkaramazsınız Dahil Etme Listesi (DAHİL ET): SPF ayarlarınız, belirttiğiniz tüm ana bilgisayarların ayarlarını içerecektir. Başka bir servis (örneğin mac.com veya comcast.com) yoluyla posta göndermek istediğiniz zaman kullanışlıdır. Tüm Girişler (ALL): Etki alanınız için posta göndermesini istediğiniz tüm ana bilgisayarları girdiyseniz, diğer tüm etki alanlarını hariç tutmak için bu kutuyu işaretleyin. Mevcut Girişlerin Üzerine Yaz: Bu seçeneği seçerseniz, sunucunuz, bu seçimlerle birlikte etki alanlarınız için tüm mevcut SPF kayıtların üzerine yazacaktır. Tüm ayarlarınızı yaptıktan sonra Güncelle butonuna basarak yaptığınız değişiklikleri kaydediyorsunuz.

  • 99 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

cPanel & WHM 'de ImageMagick - Imagick Kurulumu - Php Apache

Merhaba, değerli müşterimiz veya ziyaretçimiz. cPanel - WHM ile hosting barındırdığınız...

cPanel E-posta Yonlendirmesi

E-posta Yönlendirmesi Nedir? E-posta yönlendirmesi işlevini kullanarak bir e-posta hesabına...

cPanel & Whm Kurulumu - Nasil Kurulur?

WHM & Cpanel nasıl kurulur ? Bu makalede cpanel & whm'nin linux işletim sistemlerinde...

cPanel & WHM mod_cloudflare kurulumu

Bu makalede cpanel üzerine mod_cloudflare kurulumunun nasıl yapıldığı anlatılmıştır. Web...

cPanel & WHM'de Engintron - Nginx Web Server Proxy - Kurulumu - Engintron Nginx Nedir - Nasıl Kurulur ?

Engintron, cPanel'de Nginx'tir, mükemmel arayüzüyle basit kurulum ile maksimum performans elde...

E-Bülten

Yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için e-bülten'e mail adresinizi paylaşın!