Bilgi Bankası

508 Resource Limit Is Reached - Hatasi - Nedir, Neden Olur ?

Tarayıcı penceresinde 508 hata mesajı görüyorsanız, bu, hesabınızın sürekli olarak kendisine atanan kaynakları aştığı anlamına gelir. Bunlar, CPU kullanımı, RAM kullanımı ve / veya cPanel ya da herhangi bir kontrol paneli bulunan hesabınızın altında çalışan eşzamanlı işlemlerin sayısını içerebilir.

Genel olarak, bu sorun web sitenizin aşağıdaki durumlardan birisi ile karşılaşması ile birlikte gerçekleşir;

1- ) Ziyaretçi sayısı nedeniyle aşırı yüklendi

Web siteniz çok yüksek miktarda trafik (isabet) alıyordur. Kötü istek veya normal kullanıcıların fazla olması ile olabilir. Örneğin DDOS (Hizmet Reddi Saldırısı) gelir ise bu durum ile karşılaşabilirsiniz. Aynı şekilde farklı normal sebeplerden de olabilir. Örneğin siz veya işiniz çok ünlü bir gazete veya haber'de reklam edildiniz ve web sitenize giriş yapanların sayısı oldukça arttı bu durum sitenizin yanıt verememesine ve hata almasına neden olabilir. Web sitenizin özellikleri ve / veya kaynağı yükseltilene kadar hata devam edecektir.

2 - ) Kötü bir şekilde işlenmiş bir komut dosyası veya uygulama nedeniyle aşırı yüklendi.

Web sitenizde kodlanmış veya eski bir komut dosyası veya uygulama yüklü (örneğin, WordPress'in eski bir sürümü veya eski bir Eklenti) varsa, bu bir "timebomb" olabilir, çünkü bir noktada, diğer çekirdek Sunucudaki yazılımın güncellenmesi olasıdır ve bu, eski uygulama veya komut dosyasının arızalanmasına neden olabilir. Bu durumda, komut dosyasının / uygulamanın son derece "kaynak yoğunluğu" haline geldiğini bulmak yaygındır (örneğin, sürekli olarak çalışan ve bir döngüde sıkışmış, tüm sunucu kaynaklarını kendi başına emmeye çalışır!). Hesabınızla ilişkili, hata sayfasına yönlendiriyorsunuz. Web siteniz, uygulama sona erene veya hesabınızın kaynakları artırılıncaya kadar hatayı gösterecektir. Bu nedenle, tüm uygulamaların bakım planımız aracılığıyla güncel tutulmasını şiddetle öneririz.

3 - ) Dosyalarınızın içerisine zararlı yazılım bulaşmış olabilir.

Web sitenizde kodlanan sayfaların arasına bulaşabilen veya zararlı olabilecek türden yazılımlar bütün kaynaklarınızı tüketmeye ve trafiği meşgul ederek hizmetlerinizin yanıt vermemesine neden olabilir. Bu durumda diğer makalelerimiz'de belirttiğimiz sunucu güvenliği önerilerini okuyun.


Genel olarak, her ikisi de Sistem Yöneticisi müdahalesini gerektirecektir, bu yüzden lütfen bir destek talebi açın ve size yardımcı olabiliriz.


Deneyebilirsiniz : 

  • Zirvesunucum teknik destek ekibinin incelemesi için destek talebi oluşturabilirsiniz.
  • Hesap cPanel hesabına giriş yapın ve web siteniz için kaynak kullanım istatistiklerini kontrol edin. Performans grafiklerini görüntüleyebileceğiniz Log Files > Resource Usage Overview Analiz ve Günlük Dosyaları > Kaynak Kullanımına Genel Bakış bölümüne gidin.
  • Neler olup bittiğine dair bazı temel bilgileri sağlaması gereken uyarı mesajlarına bakın (örn. Bellek Aşıldı veya CPU limitleri ulaşıldı).
  • Web sitenizin yazılımlarının güncel olduğundan emin olun.
  • Ayrıca bir "error_log" dosyası için web sitenizin belge köprüsünü de kontrol edebilirsiniz, bir error_log dosyası bulursanız, son girişlere göz atmalısınız.
  • PHPMyAdmin ile veritabanınızı optimize etmek (sitelerinizden herhangi biri MySQL ile yönetiliyorsa), işleri sorunsuz bir şekilde sürdürmek için iyi bir yoldur.
  • Hatasız, iyi kodlanmış web sitelerini çalıştırmak, hesabınızdaki kaynak kullanımını büyük ölçüde azaltacak ve çok daha kararlı bir barındırma deneyimine yol açacaktır.
  • Web sitenizdeki eski yazılım programlarını / uygulamalarını / eklentilerini, arızalı olabilecekleri silmeniz gerekebilir.

 

  • 2 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

Warning session start failed no such file or directory - Hatasi Nedir - Nasil Olur - Nasil Cozulur ?

Merhaba, sayın müşterimiz veya değerli okuyucu , Bu hatanın ortaya çıkma nedenleri sadece bir...

PHP 7.0 7.2+ Versiyonlarda Message: ini_set(): A session is active. Hata Çözümü

Merhaba sayın müşterimiz veya okuyucumuz ; PHP Versyion güncellemesi aldıktan sonra 7 ve üzeri...

E-Bülten

Yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için e-bülten'e mail adresinizi paylaşın!