ZirveSunucum'a Hoşgeldiniz! | Telekomünikasyon, Yazılım, Sunucu, Hosting, Domain ve birçok alanda gerçek hizmet için tercihiniz.

Anti-DDoS / SSSSıkça Sorulan Sorular

ZirveSunucum’un DDoS karşıtı çözümü, sunucunuzu dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarına karşı korur. Bunu yapmak için, çözüm benzersiz bir sisteme dayanır: VAC.

DDoS saldırıları, İnternet üzerinden farklı kaynaklardan çok sayıda eşzamanlı istek göndererek bir hizmeti veya altyapıyı kullanılamaz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

DDoS saldırıları bir dizi farklı teknik kullanılarak yapılabilir, ancak stratejiler iki ana kategoriye ayrılabilir: Bant genişliği doygunluğu. Bir sunucunun ağ kapasitesini doyurarak erişilemez hale gelir.

Sistem kaynakları doygunluğu. Bir sunucunun tüm kullanılabilir kaynaklarını doyurarak yeni istekleri işleyemez ve sonuç olarak bunalır.

Örneğin, bir DDoS saldırısı nedeniyle bant genişliği kapasitesi doymuşsa, birkaç sunucuyu barındıran bir altyapıya erişilemez hale gelebilir. Altyapının giriş noktası isteklerle boğulduğundan, sunuculara gelen trafik düzgün bir şekilde sunulamaz, bu da üzerinde barındırılan tüm içeriği (web siteleri, uygulamalar vb.) Kullanılamaz hale getirir.

DDoS saldırısının hedefi olma olasılığı yüksektir ve bunları başlatma girişimleri yaygındır. ZirveSunucum anti-DDoS korumasıyla, hizmetlerinizi bu tehditlere karşı koruyabilir ve web kullanıcılarınızın yavaş tarama veya erişilemeyen sayfalarla ilgili herhangi bir sorun yaşamamasını sağlayabilirsiniz.

Anti-DDoS çözümümüz EV ÜRÜNLERİ, ADSL, SDSL ve VDSL ürünleri dışında tüm ZirveSunucum hizmetleriyle birlikte gelir.

Hayır, ZirveSunucum’un DDoS karşıtı çözümü tüm fiyatlarımıza dahildir.

ZirveSunucum anti-DDoS koruması sizi dağıtılmış hizmet reddi saldırılarına karşı koruyacaktır.

ZirveSunucum anti-DDoS çözümü, ZirveSunucum: VAC tarafından geliştirilen farklı teknolojilerin bir kombinasyonuna güvenerek sizi korur. VAC ile bir azaltma tekniği ile hizmetleri sürekli koruyabiliriz.

Hafifletme ya da Etki Azaltma, sisteminizi DDoS saldırılarına karşı korumak ve aynı zamanda meşru trafiğin geçmesine izin vermek için uygulanan önlemleri ifade eder.

Evet. ZirveSunucum'un DDoS karşıtı çözümü otomatik hafifletme özelliğine sahiptir. Anti-DDoS teknolojimiz, hizmetlerinize yönelik saldırıları otomatik olarak algılar ve çalışması için herhangi bir yapılandırma değişikliği yapmanız gerekmez.

Hizmetlerinizin DDoS saldırıları tarafından kaç kez hedeflendiğine bakılmaksızın, koruma sağlanmaktadır ve zaman sınırı yoktur.

Saldırılar yüksek hacimli olsa bile trafik açısından herhangi bir sınır uygulamıyoruz.

Hizmetleriniz herhangi bir süre sınırı olmaksızın korunur. Hafifletme, bir saldırı tespit edilir edilmez etkinleştirilir.

Anti-DDoS çözümümüz, dahili olarak üretilen birkaç farklı donanım bileşeni ve teknolojisinden oluşur. Dünya çapında tüm ZirveSunucum mevcudiyet noktalarında bulunur, böylece tüm saldırıları hafifletme tekniği ile emebilir. Trafiği analiz etmekten, ardından hafifletmek için onu vakumlamaktan oluşan üç adımlı bir çözüm nedeniyle saldırıları azaltabiliriz. ZirveSunucum'da hafifletme, toplu olarak VAC adı verilen dahili teknolojilerin bir kombinasyonunu kullanır.

VAC, ZirveSunucum tarafından geliştirilen ve DDoS saldırılarını azaltmak için tasarlanmış farklı teknolojilerin bir kombinasyonudur. Benzersiz bileşimi sayesinde, gelen trafiği filtreleyebilir, böylece gayri meşru trafik engellenirken yalnızca meşru veri paketleri geçer ve sunucularınıza ulaşır. VAC'ın önemli bölümleri bir ön güvenlik duvarı, Güvenlik Duvarı Ağı ve Kalkan ve Zırh içerir.

ZirveSunucum anti-DDoS çözümü, VAC dahil olmak üzere çeşitli bileşenlere dayanarak çalışır. Trafiği boşaltmadan önce, trafik hafifletmeyi tetikleyebilecek dahili çözümlerimiz tarafından analiz edilir. Etki azaltma tetiklenir edilmez, gayri meşru trafik vakumlanır ve VAC'a gönderilir.

Hayır. DDoS karşıtı çözümümüz, müşterilerimiz için en iyi korumayı garanti etmek için tüm altyapılarımıza ve sunucularımıza uygulanır. Sonuç olarak, hizmetlerimiz her zaman otomatik veya kalıcı olarak azaltılmaktadır.

Hizmetlerinizden birinde bir saldırı algılandığında hafifletme otomatik olarak etkinleştirilir. Bu olduğunda size bir e-posta bildirimi gönderilir ve durumun ilerlemesini ZirveSunucum Kontrol Panelinden izleyebilirsiniz. Saldırı sona erdiğinde, başka bir e-posta bildirimi alırsınız. Otomatik azaltma, VAC'nin tüm teknolojilerini kullanır (güvenlik duvarı öncesi, Güvenlik Duvarı Ağı ve Kalkan ve Zırh donanımı).

Tanım olarak, bir saldırı tespit edilir edilmez (genellikle birkaç saniye içinde) etkinleşen otomatik azaltma nedeniyle hizmetleriniz her zaman korunur. Kalıcı etki azaltma işlevini etkinleştirerek, Shield donanımımızın yanı sıra Güvenlik Duvarı Ağında tanımladığınız filtreleme kurallarını kullanarak sürekli olarak ilk düzeyde filtreleme uygularsınız. Gerekirse, tüm VAC teknolojilerini (güvenlik duvarı öncesi, Güvenlik Duvarı Ağı, Kalkan ve Zırh donanımı) içeren koruma sağlamak için otomatik azaltma da tetiklenebilir. Güvenlik ve hizmet kullanılabilirliği nedeniyle, yalnızca Oyun sunucularımızın yerel olarak kalıcı azaltıcı etkenlerle donatıldığını unutmamak önemlidir. Diğer çözümlerimiz de kalıcı etki azaltma yöntemlerini kullanabilir - ZirveSunucum Kontrol Panelinden bilgi vererek etkinleştirilmesini isteyebilirsiniz.

ZirveSunucum Kontrol Panelinden destek talebi oluşturup, hangi hizmetler için yapılandırma yapmak istediğinizi belirtirseniz, ZirveSunucum profesyonel destek ekibi sizin için filtreleme kuralları oluşturacaktır. Belirli protokollere dayalı yetkilendirmeleri ve blokları tanımlayabilirsiniz. Bu kurallar, Güvenlik Duvarı Ağı etkinse ve azaltma tetiklendiğinde uygulanabilir. Güvenlik Duvarı Ağını yapılandırma konusunda yardım almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetlerinizde bir saldırı tespit edildiğinde, size e-posta yoluyla bir bildirim gönderilir. Saldırı sona erdiğinde, bunu size bildiren başka bir e-posta alacaksınız. Hizmetlerinizin bir DDoS saldırısı tarafından hedeflendiğini ve kullanıcılarınızın performansının düştüğünü düşünüyorsanız, lütfen bunu inceleyebilecek ZirveSunucum destek ekibiyle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Oyun Anti-DDoS koruma sistemi, ZirveSunucum'un oyun sunucuları için hazırlanmıştır ve özel kalıcı Layer 7 saldırı hafifletme sistemi vardır. Koruma sürekli etkindir, yani trafik filtrelemesi süreklidir. Adından da anlaşılacağı gibi, DDoS karşıtı Oyun özellikle belirli oyun ve iletişim protokollerini hedefliyor.

DDoS karşıtı çözümümüzün sağladığı korumanın yanı sıra optimum güvenliği sağlamak için birkaç ipucu aktaracağız. Bu kapsamlı olmayan liste, ZirveSunucum'dan aldığınız sunucularınız için güvenliği artırma konusunda ipuçları ve tavsiyeler verecektir. Güvenlik Duvarı Ağını Yapılandırma: Lütfen sunucunuz için yalnızca yetkili ve gerekli bağlantı noktalarının etkin olduğundan emin olun. Yanlış bir yapılandırma nedeniyle sunucunuzun kullanılamamasını önlemek için, ihtiyacınız olan tüm bağlantı noktalarını ve hizmetleri dikkate almayı unutmayın. Sunucunuzu yapılandırmak için: Linux çekirdeği aracılığıyla özel TCP ve UDP değerleri ekleyerek sunucunuzun IP ayarlarını değiştirin. Genel ve özel ağlar: Altyapınız birden fazla sunucudan oluşuyorsa, makinelerinizi birden çok sunucu gerektiren hizmetlere bağlamak için vRack'i kullanın. Bir iş sürekliliği planı (BCP) hazırlayın: Bunu yapabiliyorsanız, altyapınızı birden çok coğrafi bölgede çoğaltmak için veri merkezlerimizi kullanın ve önceden bir hizmet sürekliliği planı (SCP) için bir strateji çizin.

E-Bülten

Yeniliklerden ve kampanyalardan haberdar olmak için e-bülten'e mail adresinizi paylaşın!